Fujifilm Neopan ACROS II 100/120 černobílý negativní film

Kód: 16648294
Akce
Značka: Fujifilm
369 Kč –27 %
8Yo0cx8OchEOkKc7fCNbmw
369 Kč –27 % 269 Kč
Objednáno
Položka byla vyprodána…

  • Citlivost ISO: 100
  • Barevnost: černobílý (kinofilm)
  • Snímky/listy: film 120 svitek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fujifilm Neopan ACROS II 100/120 černobílý negativní film

Jmenovitá citlivost filmu je ISO 100, avšak jeho široká expoziční pružnost poskytuje velmi dobré výsledky i při mírné podexpozici.

Panchromatické filmy reagují na realitu obdobně jako lidský zrak, který vnímá světelné paprsky o vlnové délce přibližně od 380 nm do 740 nm (viditelné světlo), ale v některých případech může být citlivý i vůči UV a IR záření. Proto je vhodné mít na objektivu nasazený UV filtr, který potlačuje účinek záření na filmový materiál.

Proto aby bylo dosaženo citlivosti vůči celému spektru viditelného světla jsou filmy sensibilizovány, což již zaručí správný převod barevné reality v šedou škálu. Pokud by nebyl film sensibilizován, nebyl by schopný reagovat na světelné paprsky určité vlnové délky, a tak by výsledné snímky postrádaly jisté části tonality. Například by nereagoval na zelenou, žlutou, oranžovou a červenou barvu, nezaznamenal je a na černobílém pozitivu by byli tyto odstíny černé či jinak tmavé. Takový materiál nachází uplatnění většinou jen v oblasti vědecké a průmyslové fotografie, kde se s těmito "nedostatky" pracuje záměrně.

Panchromatické filmy jsou citlivé ke všem paprskům viditelného spektra, a proto je lze s úspěchem použít v mnoha oblastech fotografické tvorby. krajinářskou fotografií, přes portrét, a konče studiovými záběry.

Doplňkové parametry

Kategorie: FILMY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.05 kg
Barva: BW
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: