Provoz e-shopu je nyní pozastaven.

Fujifilm Fujinon XF27mm F2,8 R WR Black (objektiv X-mount)

Kód: 16670170
11 990 Kč
Momentálně nedostupné

  • Pancake objektiv s pevným ohniskem
  • Ohnisková vzdálenost 27 mm
  • Světelnost f/2,8 (min. clona f/16)
  • Kapesní velikost ideální na cestování.
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fujifilm Fujinon XF27mm F2,8 R WR Black (objektiv X-mount)

Malé a kompaktní rozměry, vysoká kvalita obrazu a utěsnění proti vlhkosti a prachu předurčují XF27mm F2.8 k častému používání - pro běžné nošení. XF27mm F2.8 je tenký objektiv stylu “palačinka” s pevným ohniskem 27mm. Toto ohnisko poskytuje tvůrcům velmi přirozený úhel záběru, který se velmi přibližuje lidskému oku. Tento úhel záběru je velmi vhodný pro mnoho různých žánrů a použití od každodenního focení kolem nás, přes portrét, pouliční fotografii až po krajinářskou fotografii. 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

Clonový kroužek s označením clonových čísel a pozicí se zámkem

XF27mm F2.8 nově přináší clonový kroužek s označením clonových čísel. Tato změna přináší uživatelům možnost vizuální kontroly jejich nastavení clony bez nutnosti využití hledáčku nebo LCD. Clonový kroužek nabízí pozici A (Auto) pozice Lock*1, která uzamkne clonový kroužek na pozici A (Auto) a předejde tak k nechtěnému otočení z A pozice při manipulaci s fotoaparátem. *Otočný clonový kroužek se volně pohybuje mezi f/2.8 - f/16. Jakmile ho ovšem otočíme na pozici A, tak se zamkne a již nejde volně otočit. Pro uvolnění je nutné stisknout tlačítko zámku na objektivu a tím uvolnit otáčení.

WR konstrukce - odolná vůči vniknutí vlhkosti a prachu

Odolnost proti vniknutí vlhkosti a prachu je definována utěsněním na sedmi místech na těle objektivu. K ochraně proti vlhkosti a prachu je nutné přidat možnost bezproblémového chodu v teplotách do -10°C.

Sluneční clona součástí balení

Standardně je součástí balení krytka objektivu, ale XF27mm F2.8 přichází na trh včetně kupolovité sluneční clony (LH-XF27) a krytkou clony (LHCP-27). Toto řešení chrání objektiv a mělo by vyhovovat uživatelům, kteří preferují nízko-profilové sluneční clony před pouhými krytkami objektivů.

Tenké a lehké provedení v kombinaci s pokročilou optickou kvalitou

  • Protože je ohnisková vzdálenost XF27mm F2.8 tak blízká zobrazovacímu kruhu pro pokrytí snímače velikosti APS-C (28.4mm), tak je možné designovat tento objektiv v neuvěřitelně kompaktním balení, který ovšem produkuje vysokou optickou kvalitu výstupu.
  • Navzdory své kompaktní velikosti se objektiv skládá ze sedmi optických členů v pěti skupinách, včetně jednoho asférického, který zmírňuje sférickou aberaci, zakřivení pole a zkreslení. To umožňuje XF27mm F2.8 dodávat snímkům vysoké rozlišení obrazu, i při fotografování s plně otevřenou clonou objektivu.
  • 8 je vybaven stejnosměrným motorem ostření (DC) s vysokým točivým momentem, který umožňuje rychlé a přesné automatické zaostřování, zatímco přední optická skupina s pěti členy účinně udržuje kvalitu obrazu a minimalizuje aberaci, ke které by mohlo dojít při fotografování blízkých nebo naopak vzdálených objektů.
  • Jeden z nejtenčích a nejlehčích XF objektivů. Jeho průměr je 62mm a délka pouhých 23mm. Váha je pouze 84g, což z něj dělá ideální volbu pro kompaktní a malý set.

Doplňkové parametry

Kategorie: OBJEKTIVY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.05 kg
Barva: Black

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: