Provoz e-shopu je nyní pozastaven.

Fujifilm Fujinon XF 23mm F1,4 R LM WR Black (objektiv X-mount)

Kód: 5719/18X2
25 990 Kč
Momentálně nedostupné

 • Objektiv X-Mount / formát APS-C
 • 35 mm (ekvivalent 35 mm)
 • Min. ostřící vzdálenost 19 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fujifilm Fujinon XF 23mm F1,4 R LM WR Black (objektiv X-mount)

Fujifilm představuje objektiv Fujinon XF 23 mm f/1,4 R LM WR. Jde o novou generaci pevných, vysoce světelných skel, která nabídnou vysoké rozlišení, přesné a rychlé automatické ostření a to vše v kompaktním těle.

FUJIFILM a vylepšená řada objektivů FUJINON, kde model XF 23 mm f/1,4 R LM WR představuje XF objektiv, designovaný pro FUJIFILM bezzrcadlovky populární řady X. Objektiv plně nahrazuje populární původní model XF 23 mm f/1,4 R  s tím, že má kompletně přepracovaný optický výkon.  XF 23 mm f/1,4 R LM WR patří společně s FUJINON XF 18 mm f/1,4 R LM WR a FUJINON XF 33 mm f/1,4 R LM WR do nové generace světelných objektivů, kombinujících vysokou ostrost snímků již s plně otevřenou clonou objektivu. Nová generace pevných objektivů se stávají měřítkem nejvyšší možné obrazové kvality, které XF řada nabízí s univerzálním ohniskem objektivu 23 mm (ekvivalent 35 mm v 35 mm filmovém formátu).

Základní parametry

 • Objektiv X-Mount / formát APS-C
 • 35 mm (ekvivalent 35 mm)
 • Min. ostřící vzdálenost 19 cm
 • Rozsah clony: f/1,4 až f/16
 • 15 členů v 10 skupinách
 • 2 asférické prvky, 3 prvky ED
 • 9-lamelová clona
 • Hmotnost 375 g
 • Délka 77,8 mm
 • Průměr předního filtru je 58 mm

Vysoká světelnost a malá hloubka ostrosti

Nekompromisní optický výkon a neuvěřitelnou ostrost obrazu již od clony objektivu nastavené na F1,4. Vysoká světelnost pomáhá fotografovi při nedostatku světla a úroveň digitálního šumu je vysokou světelností také redukována Malá hloubka ostrosti pomáhá separovat pozadí pomocí krémového rozostření a dodává snímku trojrozměrný efekt. Použitím devíti lamelové clony byl zajištěn téměř kruhový otvor, pozitivně ovlivňující bokeh objektivu. Společně s krátkou zaostřovací vzdáleností umožňuje XF 23 mm f/1,4 R LM WR fotografování mnoha různých situací.

Vysoký výkon, rychlá AF

Objektiv nabízí populární univerzální ohnisko objektivu 23 mm (ekvivalent 35 mm v 35 mm filmovém formátu) s velmi malou nejkratší zaostřovací vzdáleností – jen 19 cm a maximálním zvětšením obrazu 0,2×. Rychlé a přesné automatické ostření v kompaktním a lehkém ale robustním těle objektivu využívá zcela přepracovanou optickou soustavu a vysokou kvalitu nabízí jak při fotografování, tak při natáčení videa. Využitím lineárního motoru ostření bylo docíleno tichého, rychlého automatického ostření, které dosahuje na hodnotu 0,04 s. S objektivem se velmi lehce manipuluje a ač se jedná o světelný pevný objektiv, tak jeho váha je pouhých 375 g a délka 77,8 mm Průměr předního filtru je 58 mm.

Design a odolnost

Objektiv je složen z 15 členů, obsahující dva asferické a tři ED členy, které jsou řazeny celkem do 10 skupin. Složení objektivu efektivně minimalizuje chromatickou a sférickou aberaci a přináší ostrost od kraje do kraje obrazu již při plně otevřené cloně objektivu Ostřící skupina šesti členů je umístěna uprostřed a je složena i ze dvou ostřících členů, včetně jednoho asferického, který snižuje náchylnost k aberaci a tím tato skupina pozitivně přispívá k produkci vysoké kvality obrazu. Robustní design těla objektivu nabízí odolnost vůči vniknutí vlhkosti a prachu a umožňuje objektiv používat bezpečně při teplotách až -10°C. Tyto vlastnosti dělají z XF 23 mm f/1.4 univerzální a odolný objektiv s vysokou optickou kvalitou využitelnou za všech podmínek a situací.

Příslušenství a další praktické funkce

Ostřící kroužek byl upraven pro lepší kontrolu, speciálně pro ostření při nastavení nízké clony objektivu malé hloubky ostrosti. Rozteč ozubeného kola uvnitř zaostřovacího kroužku je pečlivě navržena pro pokročilou detekci pohybu, což umožňuje lineární a přesné zaostřování. 

Doplňkové parametry

Kategorie: OBJEKTIVY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.05 kg
Barva: Black

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: