HOMOBOT.cz

Máte dotazy?+420 737 809 032

Co na to říkáte:

Žádné příspěvky

Dirkoma S90 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Cena: 2 490,- Kč
Cena bez DPH: 2 057,85 Kč
Dostupnost u dodavatele: na vyžádání

Dirkoma S90 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Dirkoma S90 je středoformátová dírková komora na Svitkový film 120. Vychází z modelu S60, ale narozdíl od něj fotí snímky velikosti 6 x 9.

Dírková komora je určena k fotografování na svitkový film typ 120. Přístroj uchovávejte na suchém místě a nevystavujte nadměrně vlivu povětrnostních podmínek mimo nezbytně nutnou dobu pro fotografování. Při manipulaci nepoužívejte násilí a zabraňte vniknutí prachu a nečistot do prostoru dírky.

Technické parametry:

Výrobce:Dirkoma
Rozměry:180 x 80 x 105 mm
Barva:viz foto

Technická data:

  • Formát negativu: 56 x 90mm (film) svitkový film 120
  • Obrazová vzdálenost: 40 mm
  • Clonové číslo: 140
  • Hmotnost: 565 g (tělo včetně kazety pro film) 

Obsah balení

  • 1 x dírková komora
  • 1 x box (krásná dřevěná dárková krabice)

Návod k použití

Založení filmu: Vyšroubujte dva šroubky upevňující zadní víko. Vyjměte vidličkové závlačky zajišťující unašeče a tyto vytáhněte. Vložte prázdnou cívku na pozici vlevo z pohledu zezadu , zasuňte převíjecí kolečko s unášečem s kolíkem pro otáčení cívkou a zajistěte závlačkou. Na druhou stranu vložte cívku s filmem obdobným způsobem. Konec zaváděcího papírového pásu zasuňte do drážky prázdné cívky a otáčejte kolečkem, až se pás pevně zachytí. Přiložte a přišroubujte zadní víko. Dbejte na správnou orientaci, průhledové okénko musí být v dolní polovině. Otáčejte převíjecím kolečkem až se v okénku objeví číslo 1.

 

Fotografování

Umístěte přístroj na stativ, nebo pevnou podložku. Mosazné kolíčky na těle přístroje v zákrytu ukazují okraje záběru. Povolte zajišťující šroubek závěrky a jejím pootočením exponujte snímek. Po uplynutí expoziční doby závěrku zavřete a zajistěte dotáhnutím šroubku. Poté přetočte film na následující číslo. Na jeden svitkový film se vejde 8 snímků 6x9. Expozici určete vhodným výpočtem pro clonové číslo 140. Orientační časy při ISO 100 jsou 5-10 sekund na slunci, 10-

Cena: 2 490,- Kč
Cena bez DPH: 2 057,85 Kč