HOMOBOT.cz

Máte dotazy?+420 737 809 032

Co na to říkáte:

Žádné příspěvky

Dirkoma S60 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Cena: 2 490,- Kč
Cena bez DPH: 2 057,85 Kč
Dostupnost: skladem 1 ks

Dirkoma S60 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Středoformátová dírková komora na Svitkový film 120 klasického formátu 6 x 6. Předností svitkového filmu je vysoká obrazová kvalita a snadné zpracování.

Dírková komora je určena k fotografování na svitkový film typ 120. Přístroj uchovávejte na suchém místě a nevystavujte nadměrně vlivu povětrnostních podmínek mimo nezbytně nutnou dobu pro fotografování. Při manipulaci nepoužívejte násilí a zabraňte vniknutí prachu a nečistot do prostoru dírky.

Technické parametry:

Výrobce:Dirkoma
Rozměry:150 x 80 x 110 mm
Barva:viz foto

Technická data:

  • Formát negativu: 60 x 60mm (film) svitkový film 120
  • Obrazová vzdálenost: 40 mm
  • Clonové číslo: 140
  • Hmotnost: 480 g (tělo včetně kazety pro film) 

Obsah balení

  • 1 x dírková komora
  • 1 x box (krásná dřevěná dárková krabice)

Návod k použití

Založení filmu: Vyšroubujte dva šroubky upevňující zadní víko. Vyjměte vidličkové závlačky zajišťující unašeče a tyto vytáhněte. Vložte prázdnou cívku na pozici vlevo z pohledu zezadu , zasuňte převíjecí kolečko s unášečem s kolíkem pro otáčení cívkou a zajistěte závlačkou. Na druhou stranu vložte cívku s filmem obdobným způsobem. Konec zaváděcího papírového pásu zasuňte do drážky prázdné cívky a otáčejte kolečkem, až se pás pevně zachytí. Přiložte a přišroubujte zadní víko. Dbejte na správnou orientaci, průhledové okénko musí být v dolní polovině. Otáčejte převíjecím kolečkem až se v okénku objeví číslo 1.

 

Fotografování

Umístěte přístroj na stativ, nebo pevnou podložku. Mosazné kolíčky na těle přístroje v zákrytu ukazují okraje záběru. Povolte zajišťující šroubek závěrky a jejím pootočením exponujte snímek. Po uplynutí expoziční doby závěrku zavřete a zajistěte dotáhnutím šroubku. Poté přetočte film na následující číslo. Na jeden svitkový film se vejde 12 snímků 6x6. Expozici určete vhodným výpočtem pro clonové číslo 140. Orientační časy při ISO 100 jsou 5-10 sekund na slunci, 10-30 sekund při zatažené obloze, v místnosti osvětlené ony cca 1 hodina.

Cena: 2 490,- Kč
Cena bez DPH: 2 057,85 Kč