HOMOBOT.cz

Máte dotazy?+420 737 809 032

Co na to říkáte:

Žádné příspěvky

Dirkoma S120 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Cena: 3 990,- Kč
Cena bez DPH: 3 297,52 Kč
Dostupnost: skladem 1 ks

Dirkoma S120 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Středoformátová panoramatická dírková komora formátu 6 x 12 na svitkový film 120. Film není uložen v rovině, ale na válcové ploše se stejnou vzdáleností filmu od dírky díky čemuž nedochází k perspektivním deformacím obrazu.

Dírková komora je určena k fotografování na svitkový film typ 120, filmy typu 220 nelze použít. Přístroj uchovávejte na suchém místě a nevystavujte nadměrně vlivu povětrnostních podmínek mimo nezbytně nutnou dobu pro fotografování. Při manipulaci nepoužívejte násilí a zabraňte vniknutí prachu a nečistot do prostoru dírky.

Technické parametry:

Výrobce:Dirkoma
Rozměry:170 x 105 x 115 mm
Barva:viz foto

Technická data:

  • Formát negativu: 56 x 120mm (film) svitkový film 120
  • Obrazová vzdálenost: 75 mm
  • Clonové číslo: 190
  • Hmotnost: 745 g (tělo včetně kazety pro film)
  • Film se pohybuje po válcové ploše ve stejné vzdálenosti od dírky

Obsah balení

  • 1 x dírková komora
  • 1 x box (krásná dřevěná dárková krabice)

Návod k použití

Založení filmu: Vyšroubujte dva šroubky na krajích přístroje na horní straně a vysuňte horní víko i s vnitřní částí směrem nahoru. Pootočte zajišťující páčky a vyjměte kotoučky se středícími kolíky. Prázdnou cívku vložte na trn převíjecího kolečka a cívku s filmem na opačnou stranu. Vložte kotoučky se středícími kolíky a zajistěte páčkami. Zaváděcí pás filmu přetáhněte po dráze filmu a vložte konec do drážky prázdné cívky. Pootočte převíjecím kolečkem až se zaváděcí pás zachytí na cívce. Zasuňte celý díl do těla přístroje a zašroubujte šroubky na víku. Dbejte na správnou orientaci – část s krycím papírem na stranu s průhledovým okénkem. Otáčejte převíjecím kolečkem až se v okénku objeví číslo 2.

 

Fotografování

Umístěte přístroj na stativ, nebo pevnou podložku. Mosazné kolíčky na těle přístroje v zákrytu ukazují okraje záběru. Povolte zajišťující šroubek závěrky a jejím pootočením exponujte snímek. Po uplynutí expoziční doby závěrku zavřete a zajistěte dotáhnutím šroubku. Poté přetočte film na číslo 5. Jeden snímek se exponuje přes dvě políčka 6x6, proto při převíjení používejte čísla na krycím pásu 2, 5, 8, 11, 14. Expozici určete vhodným výpočtem pro clonové číslo 190. Orientační časy při ISO 100 jsou 5-10 sekund na slunci, 10-30 sekund při zatažené obloze, v místnosti osvětlené okny cca 1 hodina.

Cena: 3 990,- Kč
Cena bez DPH: 3 297,52 Kč