HOMOBOT.cz

Máte dotazy?+420 737 809 032

Co na to říkáte:

Žádné příspěvky

Dirkoma K90

Cena: 159,60 €
Cena bez DPH: 131,90 €
Dostupnost: skladem 1 ks

Dirkoma K90 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Model Dirkoma K90 konstrukčně vychází z menšího modelu Dirkoma K60 ale narozdíl od něj fotí panoramatické fotky. Jako u menšího modelu Dirkoma K60 exponuje přes celou šířku kinofilmu včetně perforace.

Dírková komora je určena k fotografování na kinofilm. Přístroj uchovávejte na suchém místě a nevystavujte nadměrně vlivu povětrnostních podmínek mimo nezbytně nutnou dobu pro fotografování. Při manipulaci nepoužívejte násilí a zabraňte vniknutí prachu a nečistot do prostoru dírky.

Technické parametry:

Výrobce:Dirkoma
Rozměry:180 x 80 x 70 mm
Barva:viz foto

Technická data:

  • Formát negativu: 35 x 90mm (film)
  • Obrazová vzdálenost: 40 mm
  • Clonové číslo: 140
  • Políčko je exponováno přes celou šířku filmu včetně perforace
  • Hmotnost: 360 g (pouze tělo fotoaparát bez filmu) 

Obsah balení

  • 1 x dírková komora
  • 1 x box (krásná dřevěná dárková krabice)

Návod k použití

Založení filmu: Vyšroubujte dva šroubky zadní straně a sejměte víko, vytáhněte převíjecí kolečko. Konec filmu vyčnívající z kazety upevněte na cívku otevíratelné kazety na metráž nebo přilepte páskou ke zbytku filmu použité kazety a zasuňte spoj do kazety. Takto připravené kazety s filmem vložte do přístroje, zasuňte převíjecí kolečko, přiložte víko a zašroubujte šroubky. Otáčejte převíjecím kolečkem, až se ukazatel převíjení na horní straně přístroje otočí o tři otáčky.

 

Fotografování

Umístěte přístroj na stativ, nebo pevnou podložku. Mosazné kolíčky na těle přístroje v zákrytu ukazují okraje záběru. Povolte zajišťující šroubek závěrky a jejím pootočením exponujte snímek. Po uplynutí expoziční doby závěrku zavřete a zajistěte dotáhnutím šroubku. Poté otáčejte převíjecím kolečkem až se ukazatel převíjení otočí o dvě a půl otáčky, jedno políčko záběru je široké 2,5 násobek běžného kinofilmového políčka. Na kinofilm pro 36 snímků se vejde 14 záběrů. V případě, že požadujete stejnou orientaci číslování snímků na filmu jako záběru, přetočte před fotografováním celý film při zavřené závěrce a dvojici kazet prohoďte. Expozici určete vhodným výpočtem pro clonové číslo 140. Orientační časy při ISO 100 jsou 5-10 sekund na slunci, 10-30 sekund při zatažené obloze, v místnosti osvětlené ony cca 1 hodina.

Cena: 159,60 €
Cena bez DPH: 131,90 €