HOMOBOT.cz

Máte dotazy?+420 737 809 032

Co na to říkáte:

Žádné příspěvky

Dirkoma A02 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Cena: 5 900,- Kč
Cena bez DPH: 4 876,03 Kč
Dostupnost: skladem 1 ks

Dirkoma A02 Pinhole Camera + Box (dírková komora + krabička)

Atypický tvar dřevěné dírkové komory vhodné pro zkušené fotografy. Kinofilm je veden po válcové ploše a výsledný obraz je proto značně deformovaný. Na film se zaznamená ze zobrazované scény mezikruží rozvinuté do přímky.

Technické parametry:

Výrobce:Dirkoma
Rozměry:115 x 85 x 110 mm
Barva:viz foto

Technická data:

  • Formát negativu: 24 x 60cm (film)
  • Obrazová vzdálenost: proměnlivá
  • Clonové číslo: 100 
  • Film se pohybuje po válcové ploše a obraz je silně deformován
  • Hmotnost: 240 g (pouze tělo fotoaparát bez filmu) 

Obsah balení

  • 1 x dírková komora
  • 1 x box (krásná dřevěná dárková krabice)

Návod k použití

Založení filmu: Vyšroubujte šroubek uprostřed přední strany a sejměte víko. Konec filmu vyčnívající z kazety upevněte na cívku otevíratelné kazety na metráž nebo přilepte páskou ke zbytku filmu použité kazety a zasuňte spoj do kazety. Povytáhněte asi 10 cm filmu, vytvořte smyčku a obě kazety vložte do přístroje tak, aby film obepínal vodící plochu a prázdná kazeta byla na pozici s převíjecím kolečkem. Přiložte víko a zašroubujte šroubek. Přitom dbejte na správnou orientaci, dírka musí být proti středu vodící válcové plochy pro film. Otáčejte převíjecím kolečkem, až se ukazatel převíjení na zadní straně přístroje otočí o tři otáčky.


Fotografování

Umístěte přístroj na stativ, nebo pevnou podložku. Na film se zaznamená ze zobrazované scény mezikruží rozvinuté do přímky, střed se nezobrazí, proto zakloňte přístroj cca o 60 stupňů dozadu. Způsob zobrazení je velmi specifický a na požadovanou kompozici obrazu je třeba přijít postupným zkoušením. Povolte zajišťující šroubek závěrky a jejím pootočením exponujte snímek. Po uplynutí expoziční doby závěrku zavřete a zajistěte dotáhnutím šroubku. Poté otáčejte převíjecím kolečkem až se ukazatel převíjení otočí o dvě otáčky. Na kinofilm pro 36 snímků se vejde 17 záběrů. Expozici určete vhodným výpočtem pro clonové číslo 140. Orientační časy při ISO 100 jsou 5-10 sekund na slunci, 10-30 sekund při zatažené obloze, v místnosti osvětlené okny cca 1 hodina.

Cena: 5 900,- Kč
Cena bez DPH: 4 876,03 Kč